Na co zwrócić uwagę wybierając gotowy projekt domu. 5 aspektów, które warto przemyśleć.Budowa domu wcale nie musi być stresującym przedsięwzięciem. Wszystko może przebiec pomyślnie i zgodnie z zaplanowanym budżetem, jeśli zostanie spełnionych klika warunków. Pierwszy z nich to odpowiednio wybrany projekt. Bez wątpienia jest to jedna z najważniejszych i jednocześnie najtrudniejszych decyzji. Nasza firma budowlana z Poznania z racji doświadczenia doskonale wie, na co zwrócić uwagę przy wyborze projektu domu. Warto rozważyć kilka aspektów, tak aby budując dom nie przepłacać i żeby jego użytkowanie nie generowało niepotrzebnych kosztów.
Na rynku dostępne są gotowe projekty domów, jednak łatwo jest pogubić się w zawiłościach technicznych. Dlatego też zawsze doradzamy naszym klientom i wspólnie szukamy rozwiązań najbardziej optymalnych.

Projekt domu a działka


Szukając gotowego projektu domu w pierwszej kolejności trzeba wziąć pod uwagę działkę, ponieważ jego parametry są z nią ściśle związane. Po pierwsze ma ona wpływ na wielkość domu, co jest oczywiste. Zabudowa działki musi też spełniać wymagania formalne zgodne z planem zagospodarowania przestrzennego, gdzie nie tylko jest brany pod uwagę metraż, ale też ilość kondygnacji, ale też inne czynniki. Poza tymi oficjalnymi kwestiami trzeba także uwzględnić m.in. orientację domu względem stron świata, tak aby pomieszczenia były rozplanowane optymalnie.

Budowa domu


Inaczej to po prostu wygląd i kształt budynku. Zazwyczaj w pierwszej chwili kuszą te wyglądające bardzo designersko. Warto jednak zastanowić się czy budżet będzie wystarczający, ponieważ im bardziej skomplikowany projekt tym budowa domu droższa. Na przykład zdecydowanie kosztowniejszy jest dom z dachem wielospadowym, nadwieszeniami, czy dużymi przeszkleniami niż budynek o prostej bryle. Wiążą się z nią również późniejsze koszty utrzymania domu. Te wspomniane wyżej rozwiązania wymagają m.in. konkretniejszych dociepleń, a ogrzewanie takiego budynku jest droższe niż domu o prostszym kształcie. 

Powierzchnia użytkowa


Wiele osób marzy o przestronnej willi, gdzie znajdzie się miejsce na pomieszczenia gospodarcze jak i te służące do codziennej aktywności. Bez wątpienia najtańszy w budowie dom ma niedużą powierzchnię. A wybierając projekty domów o większym metrażu trzeba się liczyć z poważniejszą inwestycją. Są jednak sposoby, żeby zyskać dodatkowe metry tańszym kosztem. Dlatego jeśli budżet nie pozwala zaszaleć, nasza firma budowlana z Poznania sugeruje na przykład rozważenie domu z użytkowym poddaszem zamiast domu parterowego o dużym metrażu. Realizując projekty oczywiście zawsze zwracamy uwagę na funkcjonalność, ponieważ dzięki wielu pomysłom nawet nieduży budynek mieszkalny może być bardzo zagospodarowany optymalnie i funkcjonalnie.

Technologia wykonania domu

Wybierając gotowy projekt domu trzeba liczyć się z tym, że zakłada on określoną technologię wykonania. W dokumentacji podane są materiały, których należy użyć. Tu bezcenna jest pomoc fachowców, którzy dokładnie wyjaśnią co oznaczają w praktyce poszczególne rozwiązania, a także przybliżą koszty wykonania. Jest to bardzo ważne, gdyż każda zmiana w projekcie zazwyczaj wiąże się z dodatkowymi opłatami.
Budowa domów w Wielkopolsce i oddanie pod klucz wielu różnorodnych projektów pokazała nam, na co należy zwrócić uwagę i na jakie materiały stawiać tak, aby budynek był energooszczędny i jak najtańszy w utrzymaniu, a także z jaką technologię zastosować, żeby ponieść jak najniższe koszty.

Dom a styl życia

Wymarzony dom powinien być bez wątpienia nie tylko funkcjonalny i wygodny, ale też dostosowany do indywidualnych potrzeb domowników. Musi znaleźć się w nim przestrzeń dla wszystkich mieszkańców. Powinien też uwzględniać ich potrzeby i styl życia. Dlatego projekt domu, a w tym ilość pomieszczeń i ich rozmieszczenie, warto skrupulatnie przemyśleć już na samym początku. Inne projekty domów odpowiednie są dla osób starszych, a inne dla rodzin z dziećmi, czy też inaczej wybiera się projekt chcąc na przykład prowadzić w domu działalność gospodarczą. Wówczas nie może zabraknąć do tego osobnego pomieszczenia.

Firmę budowlaną w Poznaniu prowadzimy od wielu lat i zawsze staramy się z jak największą starannością doradzać naszym klientom, a także realizować projekty z uwzględnieniem najdrobniejszych detali.